تبلیغات
هیئت عزداری مجمع ولیعصر شهر ستان شبستر
هیئت عزداری مجمع ولیعصر شهر ستان شبستر

سلام بر تمامی جوانان كه حب علی(ع)در دل دارند .این وب مخصوص مجمع ولیعصر شهرستان شبستر است.


آیاجامعه عصر ظهور با جامعه امروز تفاوت دارد؟

یکی از اتفاقات در این زمان کشته شدن ابلیس است اگر در دوران غیبت ابلیس نیست آیا این عدالت است که ابلیسی وجود نداشته باشد، امام معصوم نیز در دسترس مردم باشند، عقلها هم رشد کرده باشد و مردم آن دوران به راحتی بهشتی شوند و ما با این زمینه های گناه و... تلاش کنیم تا جهنمی نباشیم؟

در حکومت حقه امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف تحول بنیادین و عمیقی در تمام زمینه های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، علمی، دینی، امنیتی و... ایجاد می شود و بشر در این زمینه ها به گونه ای پیشرفت می کند که بالاتر از آن قابل تصور نیست. در همین زمینه خبرنگار سرویس قرآن و معارف خبرگزاری شبستان با حجت الاسلام جواد جعفری عضو هیئت علمی پژوهشکده مهدویت و معاون پژوهش موسسه و آینده روشن، گفتگویی داشته است که در ادامه می خوانید:

ما روایاتی داریم که بر اساس آن امام مهدی(عجل الله تعالی فرجه) به سیره پیامبر عمل می کند« .. یُحیی مَیِّتَ الکتابِ وَ السُّنَّةِ» امام می آید تا قرآن و سنت نبوی را که از یاد رفته تجدید کند. بنابراین تمامی اعمال و رفتار ایشان منطبق بر قرآن و سیره نبوی است اما وجود این اختلاف ها که قبلا به آن اشاره شد به دلیل اختلاف در سطح فهم و ظرفیت پذیرش جامعه است.

                                                        ادامه مطلب  

کشته شدن ابلیس درست است اما در آن زمان تنها ابلیس از بین می رود یعنی سرکرده شیاطین. اما شیاطین انس و جن (به تعبیر قرآن) در زمان ظهور نیز وجود دارند. ضمن این که غرایز انسان نیز وجود دارد یعنی انسان ها تبدیل به ملک نمی شوند که شهوت و غضب در آنها از بین ببرد. انسانهای آن دوران نیز دارای همین غرایز انسانی هستند. از طرف دیگر کسانی که وسوسه می کنند، یعنی کسانی که بدی را برای انسان زیبا جلوه می دهند یا انسان را تشویق به معصیت می کنند نیز حضور دارند بنابراین تحریک برای هر فردی وجود دارد. نکته دیگری که از اختلافهای جامعه ظهور با جامعه های دیگر است آن است که در ذیل آیه شریفه قرآن که می فرماید: جاء الحق و ذهب الباطل در تفسیر آیه آمده است که«ذهب دولت الباطل» یعنی باطل دیگر قدرت نخواهد داشت. به عبارت دیگر در زمان ظهور مافیای گناه و شبکه های باطل وجود ندارند اما گناه شخصی هست به عنوان مثال در آن زمان هم ممکن است فردی شراب بخورد اما به محض اطلاع او را مجازات می کنند و حد شرعی بر او اجرا می شود و اینگونه نیست که کسی شراب بخورد بعد رشوه بدهد و آزادانه این کار را ادامه بدهد بنابراین گناهان شخصی وجود دارد چون شهوت ها غرایز و شیا طینی وسوسه گر وجود دارند.

حضرت هنگامی که مردم را به یک طبقه بالاتری از عقل ارتقاء می دهند طبعا تکالیف شدید تری نیز از آنها انتظار دارند. امروز بسیاری از مسایل برای ما آسان گرفته شده است یعنی هر چه جامعه پیشرفت می کند سخت گیری ها نیز بیشتر می شود بعنوان مثال در زمان حضور امام اگر ثابت شود کسی دروغ گفته است او را گردن می ززند در حالی که امروز حکم آن در جامعه اسلامی چنین نیست چون میزان رشد معرفتی جامعه در این سطح نیست بنابراین با وجود چنین سخت گیری هایی موضوع عدم عدالت مطرح نیست.

موقعیت علمی جامعه در دوران ظهور چگونه است؟
امام صادق (علیه السلام) در روایتی می فرمایند: علم 27 بخش دارد و کلیه پیامبران و ائمه از ابتدا تاکنون تنها 2 بخش از آن را در اختیار مردم قرار داده اند و تا زمان ظهور نیز کسی توانایی ارائه بیش از این 2 بخش را ندارد اما امام 25بخش دیگر را بیان می کنند و تمام 27 بخش را میان مردم گسترش می دهند این نشان می دهد که شخص امام علوی را در اختیار مردم قرار می دهد که امکان قراردادن آن برای سایر ائمه وجود نداشته است اما تاکید می کنیم که این به معنای آن نیست که این علوم را ائمه نمی دانستند بلکه ظرفیت در مردم برای انتقال این علوم و امکان ارائه آن وجود نداشته است پس این معجزه ای است که توسط امام صورت می گیرد یعنی چنین ظرفیتی را در مردم ایجاد می کنند و به واسطه این وسعت ظرفیت، مردم به این بخش های علم دست می یابند.

شیعه نیوز

 طبقه بندی: فرهنگی 
برچسب ها: ظهور مهذی 

دوشنبه 20 آذر 1391 | نظرات ()سلام بر تمامی جوانان كه حب علی(ع)در دل دارند .این وب مخصوص مجمع ولیعصر شهرستان شبستر است.

فرهنگی
نوحه
ایام سوگواری

مجمع ولیعصر
علی یوسف زاده وایقان

اسفند 1391
بهمن 1391
دی 1391
آذر 1391

فرشته و شیطان
آیا امسال نمایشگاه فطمیون پذیرای عاشقان است!!!!
گلچین مداحی روضه و نوحه ؟
دانلود مداحی مجمع ولیعصر شهرشتان شبستر
آیاجامعه عصر ظهور با جامعه امروز تفاوت دارد؟
بر تامه هفتگی هیئت عزداری مجمع ولیعصر
امان از دل مهدی!!!!!!!!!!!!!!!

 

درد دل با نمایشگاه فاطمیون مداحی دلتنگ فاطمیه مناجات فرشته عزداری شیطان توبه 

 

عزاخانه
ترنم انتظار
تنهایی ماه
دلتنگ مولا
دارالشیعه
مقر موعود
كلید بهشت
آسمون كریمه
یاس ترین یاس
زنگ شیرین ریاضی!!!
وخدایی که دراین نزدیکی ست....
☂✿★ نقـطـ ـ ـه چین تاخــدا.... ☂✿★

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
کل بازدیدها : نفر
کل مطالب : عدد

RSS 2.0

  گلشن راز

پایگاه مذهبی دارالشیعه


 

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Blog Skin :.